top of page

Benedict Cumberbatch’in yeni dizisi Eric Netflix’te yayında! Eric spoilersız incelemesi

Benedict Cumberbatch, bilim kurgu, Western, psikolojik gerilim ve biyografik filmler gibi çeşitli türlerdeki performanslarıyla tanınan bir aktör. Şimdi ise Netflix’in yeni dizisi ‘Eric’ ile izleyici karşısına çıkıyor. Bu dizi, Cumberbatch’in genellikle canlandırdığı karakterlerden oldukça farklı bir rolü üstlendiği için büyük ilgi topluyor.

Eric Netflix

‘Eric’ Dizisinin Konusu

Dizi, sanatçı ve kuklacı olan Vincent Anderson’ın (Cumberbatch) hikayesini anlatıyor. Susam Sokağı benzeri bir çocuk şovunun arkasındaki beyin olan Vincent, renkli ve eksantrik kişiliğinin altında sert, aşağılayıcı ve kontrolcü bir karaktere sahip. Tatminsiz karısı Cassie (Gaby Hoffman) ve esrarengiz oğlu Edgar (Ivan Howe) ile gergin ve rahatsız edici bir ilişkiye sahip olan Vincent, idealist bir yapıya sahipken iş arkadaşlarını yanlış yollara sürükleyen bencil bir narsisttir.


Cumberbatch genellikle zekice tasarlanmış, tatlı dilli ve her zaman oyunun iki adım önünde olan karakterleri canlandırmasıyla tanınıyor. Ancak Vincent Anderson rolünde, duygusal olarak kırılgan ve Edgar’ın kaybolduğu gün onu yalnız bıraktığı için suçluluk duyan kötü bir baba ve koca olarak karşımıza çıkıyor.


Dizinin Yaratıcı Ekibi

Dizinin yaratıcı ekibinde yer alan Emmy Ödüllü Abi Morgan, berbat durumda olan ancak iş hayatındaki başarısının arkasına saklanmayı başaran bir insanın hikayesini yazıyor. Vincent’ın hikayesi, karakterinin eğrisinin tam daire haline geldiği, ancak yapısöküme uğramış, şanssız ve kırık bir adam olduğu noktaya kadar ilerliyor.


Cumberbatch’in Performansı

Cumberbatch, 'Eric’te tipik olarak canlandırdığı karakterlerden tamamen farklı bir performans sergiliyor. Duygusal olarak kırılgan ve suçluluk duyan bir baba ve koca olarak karşımıza çıkan Cumberbatch, bu rolüyle izleyicileri derinden etkilemeyi başarıyor.


Umarım bu blog yazısı hoşunuza gider! Benedict Cumberbatch’in yeni dizisi 'Eric’i izlemek için Netflix’e göz atmayı unutmayın.

8 görüntüleme0 yorum

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Zarif arka plan

Doğduğunuz Tarihte Çıkan Filmler

bottom of page