top of page

En İyi 6 Gençlik Filmi - 2 | Sinemanın En Keyifli Hali

En İyi 6 Gençlik Filmi serisinin devamı olan yazımızda yerli ve yabancı olmak üzere 80'li yıllardan günümüze kadar filmler bulunuyor. Sinemanın en eğlenceli yüzleri olan gençlik türünün en iyi örnekleriyle çok keyifli zamanlar geçireceğinize eminiz.


Sınav - 2006

IMDB: 6.5

Eski sınav sistemi ÖSS'ye hazırlanan bir grup gencin ailelerini ve çevrelerini başarısızlığa uğratma korkusu ile giriştikleri bir takım maceraları ele alan film yerli sinemada türünün en iyileri arasında kendisini gösteriyor. Gamze, Uluç, Kaan, Mert ve Sinan isimli gençlerimizin bu stresli süreç ile nasıl başa çıkacaklarını gözler önüne seren film 2006 yılında seyirci ile buluştu. Filmde dünyaca ünlü bir isim Jean-Claude Van Damme yer aloyur.


Komşu Kızı (The Girl Next Door) - 2004

IMDB: 6.7

On sekiz yaşında başarılı bir genç olan Matthew Kidman kendi hayatını yeterli yaşayamadığı için sürekli bir mutsuzluk içerisinde. Bir gün komşusu güzel Danielle ile karşılaşması ile bütün hayatı değişmeye başlıyor. Her şey çok güzel giderken Matthew yakın arkadaşı Eli'nin söylediği bir şey ile tekrardan kafası karışmaya başlar. Çünkü Danielle'in eski bir porno yıldızı olduğunu öğreniyor.

Amerikan Pastası (American Pie) - 1999

IMDB: 7.0

Belki de gençlik filmleri arasında en meşhur olan seri Amerikan Pastası'dır. Kendine güveni olmayan dört genç arkadaşın bu yaşa kadar bir kızla beraber olamadıkları için her şey canlarına yetmiştir. mezuniyet gecesine kadar bir kızla beraber olmak isteyen gençler bunun için iddiaya girerler. .Büyük baskı altında oldukları için her şey çok korkunç gözükmektedir.


Ferris Bueller'la Bir Gün (Ferris Bueller's Day Off) - 1986

IMDB: 7.8

80'li yılların en iyi gençlik filmlerden birisi olan Ferris Bueller'la Bir Gün lise öğrencisi Ferris'in bir gün okula gitmek istememesi üzerine başlar. Arkadaşı Cameron ve kız arkadaşı ile eğlenceli bir gün geçirmeyi amaçlayan Ferris hem keyifli hem tehlikeli çılgın bir atmosfere girerler. İzlerken oldukça keyif veren film döneminin oldukça ötesinde şuan bile keyif veren bir yapıdadır.


Kahvaltı Kulübü (The Breakfast Club) - 1985

IMDB: 7.8

Emilio Estevez, Anthony Michael Hall, Judd Nelson, Molly Ringwald ve Ally Sheedy gibi isimlerin yer aldığı gençlik filmi çıktığı dönemden günümüze kadar keyif verici bir hikaye olarak sinemada yerini almıştır. Bir cumartesi günü cezaya kalan beş öğrenciyi izlediğimiz filmde birbirini tanımayan ve oldukça farklı olan gençlerin uyumsuz birlikteliği ile keyifli bir seyir zevki veriyor.

Senden Nefret Etmemin 10 Sebebi (10 Things I Hate About You) - 1999

IMDB: 7.3

İki kız kardeşi izleyerek başladığımız filmde küçük kardeş Bianca oldukça popüler ve güzel bir kızdır. Şimdiye kadar hiç sevgilisi olmayan Bianca'nın baloya gidebilmesi için babasının şartını yerine getirmesi gerekir. Oldukça asabi, sert ve zor birisi olan ablasının birisi ile beraber olması. Bu sorunu çözmek için okuldaki hiçbir kızı beğenmeyen genci devreye sokmaları gerekecektir. Başrollerinde ünlü oyuncu Heath Ledger'a Julia Stiles ve Joseph Gordon-Levitt eşlik ediyor.


111 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires

Noté 0 étoile sur 5.
Pas encore de note

Ajouter une note
Zarif arka plan

Doğduğunuz Tarihte Çıkan Filmler

bottom of page