top of page

TRT 2'de Ağustos Ayında Yayınlanacak Filmler | 2023 TRT 2 Filmleri (25-30 Ağustos)

TRT 2 Ağustos Filmleri TRT 2, Ağustos ayı boyunca her akşam farklı bir filmi sinemaseverlerle buluşturuyor. Filmler, Türkiye'nin ve dünyanın en önemli yönetmenlerinin imzasını taşıyor ve farklı türleri temsil ediyor. Ağustos ayı film programında yer alan filmler şöyle:

  • 25 Ağustos Cuma 21.30: Paris, Texas (Wim Wenders)

  • 26 Ağustos Cumartesi 21.30: La Brigade (Louis-Julien Petit)

  • 27 Ağustos Pazar 21.30: Made in Italy (James D'Arcy)

  • 28 Ağustos Pazartesi 21.30: Chaplin Revue (Charlie Chaplin)

  • 29 Ağustos Salı 21.30: No Date, No Signature (Vahid Jalilvand)

  • 30 Ağustos Çarşamba 21.30: Bütün Saadetler Mümkündür (Selman Kılıçaslan)

Bu filmlerden bazıları, uluslararası festivallerde ödül kazanmış ve sinemaseverler tarafından büyük beğeni toplamış yapımlardır. Örneğin, Paris, Texas (Wim Wenders), Wim Wenders'ın en önemli filmlerinden biri olarak kabul edilir ve 1984 yılında Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye ödülünü kazanmıştır. La Brigade (Louis-Julien Petit), Louis-Julien Petit'in ilk uzun metrajlı filmidir ve 2016 yılında 73. Cannes Film Festivali'nde En İyi İlk Film ödülüne aday gösterilmiştir.


Made in Italy (James D'Arcy), James D'Arcy'nin ilk uzun metrajlı filmidir ve 2020 yılında 77. Venedik Film Festivali'nde En İyi İlk Film ödülünü kazanmıştır. Chaplin Revue (Charlie Chaplin), Charlie Chaplin'in bir komedi filmidir ve 1914 yılında 17. Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye için yarışmıştır. No Date, No Signature (Vahid Jalilvand), Vahid Jalilvand'ın gerilim filmidir ve 2020 yılında 77. Venedik Film Festivali'nde En İyi Film ödülüne aday gösterilmiştir. Bütün Saadetler Mümkündür (Selman Kılıçaslan), Selman Kılıçaslan'ın ilk uzun metrajlı filmidir ve 2022 yılında 61. Antalya Film Festivali'nde En İyi Film ödülünü kazanmıştır.

TRT 2'nin Ağustos ayı film programında yer alan tüm filmler, sinemaseverlerin ilgisini çekecek niteliktedir. Bu filmleri kaçırmamak için TRT 2'yi ve bizi takip etmeye devam edin.

Ağustos ayı film programında yer alan filmlerin kısa tanıtım yazıları:

Paris, Texas (Wim Wenders)

Paris, Texas

Film, iki yıl boyunca kayıp olan bir adamın, oğluyla yeniden bir araya gelme çabasını anlatıyor. Bu filmi TRT 2 ekranlarından 25 Ağustos Cuma günü izleyebilirsiniz.


La Brigade (Louis-Julien Petit)

La Brigade

Film, işsiz bir grup gencin, bir yemekhanede iş bulup hayatlarını yeniden kurma mücadelesini anlatıyor. Bu filmi TRT 2 ekranlarından 26 Ağustos Cumartesi günü izleyebilirsiniz.


Made in Italy (James D'Arcy)

Made in Italy

Film, bir baba ve oğlunun, İtalya'daki bir villayı satıp İngiltere'ye dönme kararının ardından yaşadıkları maceraları anlatıyor. Bu filmi TRT 2 ekranlarından 27 Ağustos Pazar günü izleyebilirsiniz.


Chaplin Revue (Charlie Chaplin)

Chaplin Revue

Film, Charlie Chaplin'in en sevilen kısa filmlerinden oluşan bir derlemedir. Bu filmi TRT 2 ekranlarından 28 Ağustos Pazartesi günü izleyebilirsiniz.


No Date, No Signature (Vahid Jalilvand)

No Date, No Signature

Film, bir cinayet soruşturması sırasında ortaya çıkan gizemleri anlatıyor. Bu filmi TRT 2 ekranlarından 29 Ağustos Salı günü izleyebilirsiniz.


Bütün Saadetler Mümkündür (Selman Kılıçaslan)

Bütün Saadetler Mümkündür

Film, bir grup gencin, hayallerini gerçekleştirmek için verdikleri mücadeleyi anlatıyor. Bu filmi TRT 2 ekranlarından 30 Ağustos Çarşamba günü izleyebilirsiniz.


16 görüntüleme0 yorum

Комментарии

Оценка: 0 из 5 звезд.
Еще нет оценок

Добавить рейтинг
Zarif arka plan

Doğduğunuz Tarihte Çıkan Filmler

bottom of page